استیل چیست؟

استیل چیست؟

استیل چیست؟ ویژگی های استیل چیستند؟ درواقع استیل یک نوع آلیاژ است که با کمتر از 2 درصد کربن ساخته شده است.

3 دسته استیل کلا وجود دارد:

  1. آستینتی
  2. مارتنزیتی
  3. فریتی

استیل

استنلس استیل نوعی فولاد است که درصد نیکل و کروم موحجود آن نسبت به ما بقی عناصر تشکیل دهنده آن بسیار بالا تر است. به صورت کلی اگر میزان کروم موجود در فولاد از 5/10 درصد بیشتر باشد، آن را استیل استنلس نام گذاری میکنند.

استیل آستینتی

سری 200 استیل ها را استیل آستینتی مینامند. فولاد آستینتی بزرگترین خوانواده فولاد های ضد زنگ است که در صنعت تولید فولاد دو سوم تولیدات را به خود اختصاص میدهد. و بسیار کاربرد استیل را افزایش میدهد.

استیل استینتی را میتوان به 2 گروه تقسیم کرد:

  1. سری 200
  2. سری 300
لوله استیل

لوله استیل

سری 200

در مقاله استیل چیست؟ به نکات زیادی اشاره میشود با ما همراه باشید. این سری از فولاد ها دارای نیتروژن های بیشتری هستند. استفاده بیشتر از نیتروژن به این دلیل است که آن ها بتوانند استنیتی را پایدارتر کنند و بتوانند استحکام این فلز پر کاربرد را بیشتر کنند تا بتوانیم در صنایع دیگری هم از این آلیاژ استفاده کنیم. در استیل سری 200 از مس برای هم برای افزایش پایدار بودن استنیتی هم نیز به صورت گسترده ای استفاده میشود. استفاده از نیتروژن در این نوع استحکام این سری از سری 300 حدودا 50% بیشتر باشد.

یکی از ویژگی های استیل مستحکم بودن آن است. اما به دلیل به کار برده شدن کمتر نیکل، این سری دربرابر خوردگی مقاومت بسیار کمتری داشته باشند. با کاربرد استیل در این مقاله کاملا آشنا میشوید.

سری 300

پر استفاده ترین و محبوبترین نوع کاربرد استیل، سری 300 آن است. سری 300 نوع مخلفی دارد از جمله: 303، 304، 305، 316، 321، 347.

در بین این تعداد استیل های ذکر شده، مورد پسندترین و پر استفاده ترین آن ها نوع 304 آن ها است. سری 304 حاوی 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل است. به این دلیل است که آن را سری استیل 18-8 هم مینامند.

ورق استیل

ورق استیل

استیل فریتی

اسیتل ضد زنگ فریتی یا سری 400 نوع دیگری از استیل است. این دسته از فولاد زنگ نزن خاصیت مغناطیسی و خاصیت های فیزیکی و مکانیکی بسیار مناسبی دارند. این سری از فولاد ها یا استیل ها مقاومت بسیار بیشتری در برابر خودرگی دارند. در این مقاله با کاربرد استیل آشنا میشوید. ساختار این فولاد حدودا از 12 تا 17 درصد کروم تشکیل شده اند. که نسبت به ما بقی استیل ها دارای کروم بیشتری هستند. 12 درصد کروم این سری از استیل ها برای استفاده در استراکچر ها از این نوع استیل است. 17 درصد کروم برای استفاده از این استیل در: بولر ها، ماشین های لباسشویی، دکوراسیون داخلی و لوازم خانگی به کار میروند.

در مقاله استیل چیست؟ به نکات بسیاری اشاره شد که میتواند معنی و مفهموم استیل و کاربرد استیل را برای شما عزیزان روشن کند.

فروشگاه اینترنتی سیلور تی تی فروشنده بهترین و با کیفیت ترین نقره جات و بدلیجات.

 

ارشیا آقایی
اکتبر 4, 2020