جواهرات مسی چیست؟ آیا استفاده از آنها مزایایی دارد؟

جواهرات مسی چیست؟ اگر تا به حال در بازار محلی گشت زده اید ، احتمالاً میزهای جواهرات با قطعات پیچیده مس را دیده اید. در واقع ، مس یک فلز جواهرات بسیار محبوب است که در سبک های مختلف موجود است. با این حال ، مس منحصر به جواهرات نیست. مس پول ارزی است ، فکر می کنید سکه آمریکا ، رنگ موی درخشان و چشم نواز و یک فلز صنعتی که برای ماشین آلات ، سلاح ها ، ساختمان و فناوری استفاده می شود.

به خواندن ادامه دهید تا هر آنچه در مورد زیورآلات مسی و فواید استفاده از آن می دانید بیاموزید.

مس چیست؟

مس یک ماده معدنی ضروری است ، به این معنی که به طور طبیعی در بدن انسان ، بلکه در طبیعت نیز وجود دارد. مس دارای رنگ قهوه ای مایل به قرمز است و یک فلز طبیعی نرم و نرم است. با گذشت زمان ، مس یک پتینه سبز منحصر به فرد ایجاد می کند که در مجسمه آزادی در شهر نیویورک دیده می شود.

امروزه روش های مختلفی برای استفاده از مس وجود دارد ، از ارز گرفته تا ساخت و سازهای صنعتی ، سقف سازی تا جواهرات و موارد دیگر. از آنجا که مس بسیار جهانی است ، از کجا آمده و چه زمانی برای اولین بار به عنوان فلز استفاده شده است؟

جواهرات مسی
جواهرات مسی

مس از کجا آمده است؟

مانند بسیاری از فلزات معروف جواهرات ، مس ماده معدنی موجود در طبیعت است. این تنها مکانی نیست که مس زندگی می کند. در واقع ، مس یک عنصر کمیاب در بدن ما است که به اندام ها و متابولیسم بدن به درستی کار می کند. مس همچنین قدیمی ترین فلزی است که وجود دارد و اولین فلزی است که بشر از آن استفاده کرده است.

با این حال ، مس قبل از تبدیل شدن به یک فلز صنعتی و جهانی ، قدمت آن به دوران ماقبل تاریخ برمی گردد. بین سالهای 3300 و 1200 قبل از میلاد ، مس برای ابزارهای ابتدایی در خاورمیانه استفاده می شد.

با گذشت زمان و با پیشرفت های فنی ، مس به یک آلیاژ فلز محبوب و فلز جواهرات تبدیل شد.

چگونه جواهرات مسی استفاده می شود؟

مس با رنگ نارنجی قرمز منحصر به فرد خود بسیار قابل انعطاف و چشم نواز است ، و این ماده را برای استفاده در جواهرات به ماده ای عالی تبدیل می کند. اگرچه مس در حال حاضر یک فلز جواهرات محبوب است ، اما برای هزاران سال از آن استفاده شده است. در حقیقت ، اولین استفاده ثبت شده از جواهرات مسی به قرن 8 قبل از میلاد برمی گردد.

مس به دلیل رنگ خاک طبیعی نارنجی که دارد ، فلزی زیبا از جواهرات است. حتی بهتر ، همه کاره است زیرا شکل دهی ، حکاکی و حکاکی آن آسان است.

قطعات محبوب جواهرات مسی شامل دستبند ، آویز و انگشتر است. غالباً ، مس با چرم ، یا فلزات دیگر مانند نقره استرلینگ یا طلا جفت می شود تا سبک پرنعمت آن برجسته شود. گوش به زیبایی از گوشواره ها تعریف می کند ، به خصوص آنهایی که دارای سنگ های قیمتی گرانبها در زنگ های زمین مانند قرمز ، آبی و سبز هستند.

نحوه تمیز کردن جواهرات مسی

برای تمیز و براق نگه داشتن جواهرات مسی می خواهید مرتباً تمیز کنید. جواهرات مسی را با آب گرم و صابون بشویید. همچنین می توانید از برس نرم و موی زده برای تمیز کردن ملایم مواد زائد استفاده کنید.

برای محافظت از جواهرات مسی در برابر لکه دار شدن ، می توانید آنها را با یک ماده اسیدی مانند لیمو یا سرکه جلا دهید. کافی است تا 20 دقیقه جواهرات را در مایع اسیدی خیس کنید و سپس آنها را بشویید.

همچنین ممکن است از خود بپرسید ، آیا می توانید با جواهرات مسی دوش بگیرید و آیا جواهرات مسی خیس می شوند؟ کاملا! در واقع ، آب گرم به تمیز نگه داشتن جواهرات مسی شما کمک می کند.

ارشیا آقایی
می 31, 2021
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.