ساعت کرنوگراف چیست؟

در این مقاله، ما در مورد ساعت کرنوگراف ، از جمله تاریخچه غنی آن بحث خواهیم کرد. سیلور تی تی.

کرونوگراف همچنان یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین ساعت ها است ، با این وجود یکی از کم مصرف ترین آن است.

در حالی که تعداد استثنایی از جوانان زیر 40 سال به طور خاص به دنبال کرنوگراف هستند. مطالعات نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق این مصرف کنندگان یا کاربرد مورد نظر خود را نمی فهمند ، نمی دانند که چگونه عملکرد را به کار بگیرند ، یا به راحتی هرگز از آن استفاده نمی کنند. مانند هر عارضه ای ، می تواند قیمت ساعت را در مقایسه با مدل پایه خود به طور قابل توجهی افزایش دهد ، اما برخلاف بسیاری از عوارض دیگر ، کرونوگراف علاوه بر عملکرد تاریخ یکی از ویژگی های اغلب قابل استفاده است که امروزه در ساعت مچی کرنوگراف یافت می شود

ساعت کورنو گراف
ساعت کورنو گراف

کرونوگراف را نباید با کرونومتر اشتباه گرفت ، که وقتی روی ساعت ساخت سوئیس برچسب گذاری می شود نشان می دهد که دارای گواهینامه COSC است و برای مطابقت با استانداردهای بسیار دقیق و خاص آزمایش و گواهی شده است. Chronograph ، به تعبیر غیر روحانی ، فقط یک کلمه فانتزی برای کرونومتر یا تایمر است. معمولاً با استفاده از هر دکمه بین یک تا سه دکمه ، این “فشار دهنده ها” بدون تداخل در ساعت ، عملکرد کرونوگراف را شروع ، متوقف و تنظیم می کنند. در حالی که بعضی از ساعت ها می توانند همزمان تا سی دقیقه ضبط کنند ، بعضی دیگر می توانند به مدت 12 ساعت کار کنند. زمان ضبط شده از رجیسترهای فرعی (یا ضبط کننده ها) موجود در صفحه ساعت کرنوگراف خوانده می شود. این ثبات ها ثانیه ها ، دقیقه ها و ساعت های سپری شده را هنگامی که هل دهنده فعال می شود ، می شمارند.

تاریخچه کرونوگراف

کرونوگراف به معنای واقعی کلمه به معنی “Time Writer” است – اتحادیه ای از کلمه یونانی “chronos” به معنی زمان و “نمودار” به معنی نوشتن. در حالی که این اغلب مردم را گیج می کند که چرا کلمه “نوشتن” در آن است ، نسخه های اول کرونوگراف با علامت گذاری شماره گیری با یک قلم کوچک که به فهرست متصل شده بود ، کار می کردند ، به موجب آن طول علامت قلم نشان داد که چه مدت زمان سپری شده است لوئیز موینت که در سال 1815 اختراع شد ، آنچه را که پس از اتمام آن در سال 1816 به اولین گاه نگار تبدیل می شود ، ایجاد کرد.

موینت کرونوگراف را فقط به عنوان ابزاری برای کار با تجهیزات نجومی اختراع کرد. با این وجود ، علی رغم این اختراع خلاق ، این شخصی به نام نیکولاس ماتیو ریوسک بود که اولین کرنوگراف را ساخت که در بازار عرضه می شود. ریوسک با سفارش شاه لویی هجدهم در سال 1821 ساعت ساز فرانسوی بود که از احترام پادشاه به دلیل معروف بودن به عنوان پیرو وفادار ناپلئون احترام می برد. در 31 ژانویه 1817 ، پادشاه XVIII حکم سلطنتی را امضا کرد که در آن آمده بود:

پس از آن او را در سراسر فرانسه به عنوان “ساعت ساز به پادشاه” می شناختند. از ریوسک خواسته شد تا این عارضه را ایجاد کند تا پادشاه بتواند مسابقات اتومبیلرانی را انجام دهد ، که یکی از سرگرمی های مورد علاقه او است. این نتیجه می تواند دنیای ورزش را برای همیشه تغییر دهد و در ظرفیت های مختلف در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد. دیگر هیچ مسابقه ای به سادگی با شکستن سریع نوار پیروز نمی شد ، در حال حاضر ، به لطف کرونوگراف ، مسابقات از هر نوع می تواند زمان بندی شده و رکوردها به طور مداوم مورد چالش و ضرب و شتم قرار گیرند. سپس ، در اوایل سال 1844 ، شخصی به نام آدولف نیکول نسخه بهتری از کرونوگراف دائماً متحرک Rieussec ایجاد کرد که از ویژگی تنظیم مجدد برای اندازه گیری های متوالی استفاده می کرد.

افزودن دور سنج

در سپیده دم قرن بیستم ، گاه نگاران شروع به طوفانی شدن دنیای تماشا کردند. تولیدکنندگان فروش این ساعت ها را با یک لبه ثابت شروع کردند تا بتوانند به عنوان یک تاچیمتر کار کنند ، که می تواند به عنوان مقیاسی توصیف شود که به کاربر اجازه می دهد تا یک سرعت را براساس زمان سفر محاسبه کند یا فاصله را بر اساس سرعت اندازه گیری کند. تنها در سال 1958 بود که اولین تاچیمتر حاشیه چرخان توسط هویر (اکنون Tag Heuer) معرفی شد.

پس از موفقیت برادران رایت ، هواپیمایی را به جهانی شیفته پرواز وارد کرد ، تقاضا برای کرنوگراف به میزان قابل توجهی افزایش یافت. همانطور که کرونوگراف در هواپیمایی مفید است ، دلیل بر این است که سایر صنایع که به زمان دقیق یا مکرر نیاز دارند می توانند از چنین مکانیزمی بهره مند شوند.

دیگر کرونوگراف به سادگی برای مسابقات اسب دوانی و هواپیمایی استفاده نمی شد ، اکنون به مسابقات اتومبیلرانی ، ورزش های المپیک و البته ناوبری دریایی و زیردریایی معرفی شد. به دلیل تقاضاهای مختلف ، صنعت ساعت شروع به تولید انواع کرنوگراف مانند Flyback کرد که به شما امکان می دهد دست دوم به سرعت تنظیم شود. Rattrapante ، که در آن می توان چندین دست دوم را متوقف کرد و به طور مستقل شروع کرد. و زمانهای دقیقه و ساعت که به طرق مختلف از جمله مدل های ضد آب برای غواصی در اعماق دریا و ورزش های آبی طراحی شده اند.

معرفی کرنوگرافهای خودکار

1969 یک سال پرچمدار برای کرونوگراف بود. به دلیل تقاضای زیاد آن ، تولیدکنندگان ساعت در سراسر دنیا در حال یافتن فرصت هایی برای ثبت اختراع نسخه اتوماتیک و رزرو حق استفاده انحصاری از آنها بودند. این زمانی است که برایتلینگ ، هوئر و همیلتون تصمیم گرفتند تا با متخصص جنبش Dubois Depraz شریک شوند تا اولین کرنوگراف خود-پیچ در پیچ را تهیه کنند. اولین کرونوگراف اتوماتیک که به صورت مخفیانه و فقط با تعداد اندکی از متخصصان بر اساس نیاز به دانش درگیر شده است ، در 3 مارس 1969 در نیویورک و ژنو رونمایی شد. این جنبش کالیبر 11 را با نام Chrono-matic لقب داد. با استفاده از میکرو روتور خارج از مرکز. اکنون ، علیرغم این شاهکار باورنکردنی ، زنیت به نوعی خبر داده بود که این مجموعه در تلاش برای چنین شاهکاری است و خود به تنهایی برای تولید El Primero که از روتور کامل نصب شده در مرکز استفاده می کند و قادر به اندازه گیری زمان تا یک دهم یک لحظه. همزمان با این دو تحول ، نیروگاه برق ژاپنی سیکو یک کرونوگراف اتوماتیک به نام 6139 Auto-Chrono نیز منتشر کرد. با این حال ، تعریف و تمجید از این دستاوردهای فجیع مدت کوتاهی بود ، زیرا سال 1969 همان سالی بود که Seiko اولین ساعت کوارتز جهان را ایجاد کرد ، مسلماً یکی از بزرگترین پیشرفتهای تاریخ فالشناسی بود ، و در حالی که هنوز هم علاقه مندان به تماشای این بحث درباره این که چه کسی این ساعت را اختراع کرده است ، است. برای اولین بار کرونوگراف اتوماتیک ، به راحتی می توان گفت که کرونوگرافها با Seiko Quartz-Astron 35SQ تقریباً منسوخ شده اند.

کرونوگراف پرواز می کند

با اختراع ساعت کوارتز در سال 1969 ، بسیاری از تولیدکنندگان ساعت از این ترس داشتند که کرونوگرافی هایی که برای صرف وقت و هزینه زیادی صرف سرمایه گذاری کرده اند ، در مقایسه با نمونه های الکترونیکی جدید معرفی شده توسط سیکو ، موفق به فروش آنها نشوند. با این حال ، رئیس جمهور آیزنهاور ، یک جمع کننده مشهور ساعت و طالع بینی ، دستور داده بود که با تکامل اکتشافات فضایی توسط ناسا ، همه خلبانان آزمایشی و فضانوردان باید از ناحیه زمان نگاری بر روی مچ دست خود استفاده کنند. در 15 آوریل 1970 ، فقط 56 دقیقه پس از پرتاب و 200000 مایل با زمین ، انفجاری در آپولو 13 رخ داد که شاتل را فلج کرد و نتیجه آن چیزی بود که ناسا معتقد بود مرگ و از دست دادن سه فضانورد و کپسول آپولو 13 است. آنها کور به پرواز در آمدند. همانطور که دنیا ناامیدانه لبه صندلی های آنها را تماشا می کرد و منتظر می ماند ، دو روز بعد ، در 17 آوریل 1970 ، فضانوردان به لطف مسترهای امگا که به دلیل رئیس جمهور آیزنهاور به آنها مجهز شدند ، با خیال راحت به زمین بازگشتند. سفارش. فضانوردان با وجود خرابی تمام رایانه های روی صفحه ، قادر به استفاده از عملکرد کرونوگراف برای تعیین زمان سوختن حیاتی موتور بودند. آنها که قادر به محاسبه مجدد ورود مجدد خود به زمین هستند ، کپسول را با موفقیت تراز کردند که منجر به یک فروپاشی امن شد. وقتی آمریکایی ها فهمیدند که یک ساعت مچی ساده جان این مردان را نجات داده است ، در حالی که هیچ کامپیوتر فوق العاده پیشرفته از نظر تکنولوژی نمی تواند. تمام جهان بار دیگر مورد توجه قرار گرفتند ، ساعتهای الکترونیکی محبوب اخیر را با فناوری شکست خورده در آپولو 13 مقایسه کردند. امروز ، اکثر قریب به اتفاق خلبانان تجاری ، غیرنظامی و نظامی کرونوگراف می پوشند ، به احتمال زیاد سیستم آنها خراب است و یک مکانیک ساده برای نجات آنها و سایر روحانی که در هواپیمای آنها هستند ، ساعت لازم است.

نتیجه

در مواردی که کرونوگراف کاربردهای آشکاری برای خلبانان و فضانوردان دارد ، چیزی که بسیاری از افراد اغلب متوجه نمی شوند این است که برای بقیه ما دارای تعدادی عملکرد دنیای واقعی است که می توانیم هر روز از آنها استفاده کنیم. از قرار دادن استیک روی کوره تا مدت زمانی که همسرتان بعد از یک مشاجره از شما عصبانی است ، هر پروژه ای که نیاز به محاسبه زمان داشته باشد یک کار مناسب برای آن زمان نگار روی مچ شماست. واقعیت این است که شغل بزرگ یا کوچک باشد ، از یک کرونوگراف می توان برای زمان بندی ساده مانند مسابقه اتومبیل یا دوچرخه سواری ، برای نجات جان با اندازه گیری ضربان قلب کودک ، محاسبه میزان اکسیژن غواص یا تنظیم مجدد یک شاتل فضایی از 200000 مایل دورتر زمین. کرونوگراف یکی از عملکردهایی است که اکثریت قریب به اتفاق مردان در ساعت می خواهند ، اما اکثر آنها هرگز استفاده نکرده اند. اگر شما اتفاقاً یکی از آن دسته از مردانی هستید که به جای اینکه از قابلیت های واقعی آن مطلع شوید ، کرونوگراف را بر اساس جذابیت جهانی خود خریداری کرده ، آنرا گردگیری کرده و آزمایش کنید. استفاده از آنها ساده و در عین حال ساخت آنها بسیار پیچیده است. از بسیاری از عوارض موجود در ساعت ، این یکی از مواردی است که واقعاً شایسته توجه و احترام شما است.

منبع: https://www.gentlemansgazette.com/chronograph-explained/

ارشیا آقایی
نوامبر 30, 2020
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.