5 نکته برای انتخاب بدلیجات با کیفیت خوب

بدلیجات انواع مختلفی در بازار وجود دارد و ما اغلب نام بدلیجات کریستال سواروسکی ، بلورهای اتریش ، سنگ های رزین ، سنگ های قیمتی اکریلیک و … را می شنویم. حتی اگر این دو نوع سنگ از دور شبیه هم باشند ، قیمت بسیار متفاوت است.

بدلیجات چیست؟ این تفاوت دقیقاً چیست؟ چگونه بدلیجات مناسب را انتخاب می کنید؟ کیفیت بدلیجات را چگونه قضاوت می کنید؟

در این مقاله ، پنج روش برای قضاوت در مورد کیفیت بدلیجات ، از مواد و روش های تولید ، معرفی شده است. دانستن این نکات می تواند به شما در یافتن مناسب ترین محصول هنگام خرید یا فروش عمده بدلیجات با کیفیت خوب کمک کند.

بدلیجات چیست؟

ابتدا اجازه دهید درک کنیم که بدلیجات چیست.

طبق تعریف ویکی پدیا ، بدلیجات شبیه ساز الماس ساخته شده از بلور است. پس از قرن نوزدهم ، این شیشه کریستال یا مواد اکریلیک ایجاد شد.

این اصطلاحات معمولاً استفاده شده مانند بدلیجات Swarovski ، الماس اتریشی و بدلیجات اکریلیک ، الماس های مصنوعی مختلف هستند.

به منظور تزئین انواع لباس ها، جواهرات، لوازم جانبی و غیره، مردم الماس مصنوعی مانند دوخت بر روی سنگ های کرگدن، کریستال های پشت تخت یا سنگ های پشت نقطه ای می ساختند و به لوازم جانبی ظاهری براق و با کیفیت بالا می دادند.

بنابراین همچنین می توان گفت که این سنگ های راین جایگزین الماس هستند و تفاوت آن تا چه حد جایگزین الماس شده اند. برخی ۸۰٪ ویژگی های الماس (از جمله سختی، برش، و بازتاب) را دارند، در حالی که برخی دیگر تنها ظاهر و بافت مشابهی دارند.

چگونه در مورد کیفیت سنگ های کرگدن قضاوت کنیم؟
چگونه می شود در مورد کیفیت چنین انواع الماس مصنوعی قضاوت کرد؟

ابتدا ماده راینستون را تعیین کنید. مواد مختلف ویژگی های خاص خود را دارند، و تفاوت بین مواد اجتناب ناپذیر است. به عنوان مثال نقطه ذوب شیشه بالاتر (حدود ۱۰ درجه) و چگالی آن زیاد است. در مقابل، راینستون ماده اکریلیک دارای نقطه ذوب پایین (حدود ۱۳۰–۱۴۰ درجه سانتی گراد) است، مقاوم به گرما نیست، و چگالی کمتری نسبت به شیشه دارد، بنابراین نرم است.

راینستونز در مقابل کریستال سواروفسکی
انواع مختلفی از راینستون ها در بازار وجود دارد که تقریباً به کریستال های سواروفسکی، پریسیوسا (الماس اتریشی)، راینستون های شیشه ای با کیفیت بالا (مانند راینستون های dmc) و راینستون های پلاستیکی تقسیم می شوند. با نگاه کردن به قیمت، می توانید ایده ای از کیفیت این سنگ های راین دریافت کنید. همانطور که می گویند می رود، گران ترین سنگ کرگدن سواروفسکی بهترین سنگ کرگدن با کیفیت در نظر گرفته شده است. سواروفسکی سابقه ای طولانی دارد و برند پیشرو راینستون های کریستال است. این است که در سطح بین المللی مشهور, دارای یک فرایند برش منحصر به فرد, و تولید rhinestones کریستال شناخته شده.

بنابراین از نظر مواد، سواروفسکی بهترین سنگ های راین برای لباس ها را دارد و به دنبال آن راینستون های پریسیوسا، راینستون های شیشه ای با کیفیت بالا، و سپس راینستون های پلاستیکی از جمله سنگ های راین راین اکریلیک و ریسین.

همین ماده کیفیت های متفاوتی نیز دارد
اگر تجربه خرید بدلیجات را دارید ، ممکن است با این وضعیت روبرو شده باشید: بدلیجات از همان مواد ساخته شده اند ، اندازه و رنگ اینها یکسان است ، اما چرا قیمت اینقدر متفاوت است؟ کیفیت آنها را چگونه قضاوت می کنید؟

‘شیطان در جزئیات پنهان است.’ اگر می توانید روش قضاوت در مورد کیفیت بدلیجات را درک کنید ، می توانید تفاوت قیمت و کیفیت را درک کرده و مناسب ترین بدلیجات را انتخاب کنید!

البته ، مواد مختلف بدلیجات روش های مختلف قضاوتی دارند. در ادامه ، نحوه قضاوت در مورد بدلیجات اکریلیک را توضیح خواهیم داد.

معرفی بدلیجات اکریلیک
بدلیجات اکریلیک از اکریلیک (PMMA ، پلی متیل متاکریلات) ساخته می شوند و از طریق قالب تزریقی قالب گیری می شوند. مواد اکریلیک دارای مزایای شفافیت بالا ، قیمت پایین و ماشینکاری آسان هستند ، بنابراین از آن به عنوان ماده ای برای ساخت بدلیجات پلاستیکی استفاده می شود.

در تایوان یا سرزمین اصلی چین چند کارخانه تولید بدلیجات اکریلیک وجود دارد و هر یک بدلیجات مختلفی تولید می کنند.

بنابراین ، داشتن دانش اولیه از بدلیجات اکریلیک و روش قضاوت در مورد کیفیت آنها برای خریدار بسیار مهم است.

پنج روش برای قضاوت در مورد کیفیت بدلیجات اکریلیک
1. روشنایی بدلیجات به مواد اولیه ، قالبها و فناوری تزریق مربوط می شود
دلیل روشن و لرزان بودن بدلیجات به دلیل انتقال زیاد مواد اکریلیک است. علاوه بر این ، نور در قسمت پایین محصول برخورد می کند و در اثر تابش سطوح مختلف برش ایجاد می شود.

ما از بدلیجات به دلیل ویژگی های چشمک زن مانند الماس که در لباس یا لوازم جانبی تزئین شده اند ، برای درخشش لوازم جانبی استفاده می کنیم. بنابراین ، میزان انعکاس بدلیجات همان چیزی است که می توانیم مشاهده کنیم. به طور کلی ، بدلیجات با کیفیت بهتر از درجه انعکاس و شفافیت بالاتری برخوردار هستند.

روشنایی بدلیجات اکریلیک چه ارتباطی داشت؟ در زیر سه توصیف از مواد اولیه ، قالب ها و فناوری تزریق وجود دارد.

الف – مواد اولیه
خریدار می تواند از تولید کننده س askال کند که آیا مواد اکریلیک 100٪ جدید است یا مواد مخلوط و منابع اولیه مواد اولیه چیست و آیا مواد اولیه اکریلیک از یک مارک معروف است یا مواد اولیه اکریلیک عمومی.

اگر از ماده اکریلیک بهتری استفاده شود ، شفافیت بدلیجات معمولاً بیشتر است. این مفهوم مانند اهمیت مواد اولیه در پخت و پز است. اگر از مواد با کیفیت بالا استفاده می کنید ، طبخ معمولاً درجه یک است.

P.S. مواد اولیه اکریلیک (PMMA) توسط دانشمندان آلمانی در اوایل قرن 20 اختراع شد و تولید انبوه آن در سال 1936 آغاز شد. در حال حاضر ، تولید کنندگان زیادی در سراسر جهان وجود دارند و مواد اولیه اکریلیک شرکت تایوان CHIMEI اکریلیک شناخته شده هستند مواد اولیه در جهان.

ب- قالب
بدلیجات پشت نوک تیز یا پشت تخت از طریق قالب تزریق می شوند ، بنابراین کیفیت قالب بر کیفیت بدلیجات اکریلیک نیز تأثیر می گذارد. یک قالب با کیفیت بالا می تواند بدلیجات اکریلیک صاف و صاف با انعکاس بالا تولید کند.

خوب ، قالب دقیقاً چیست؟ این را می توان از روند و روش ساخت قالب دانست. معمولاً هزینه قالب های با کیفیت بسیار بالا است.

C. فن آوری تزریق
علاوه بر قالب، تکنولوژی تزریق نیز یک عامل است. کیفیت محصولات ساخته شده از تزریق پلاستیک به عوامل زیادی مانند دما و زمان بستگی دارد. یک استاد با تجربه قادر است در مورد مناسب ترین عامل تولید قضاوت کند و محصولات با کیفیت بالا تولید کند.

2. آیا سطح برش / برش از سنگ راین صاف است؟
اگر شما دسترسی مستقیم به تولید کننده اصلی، شما می توانید این را از ظاهر rhinestone پیدا کنید.

از آنجا که درخشش سنگ راین در اثر شکست نور ایجاد می شود، اگر سطح مسطح باشد، نور شکسته نسبتاً روشن و براق است، بنابراین آیا می توانید نگاهی دقیق تر به تیزی سطح بریده شده راینستون بیندازین؟ سطح صافه؟

3. آیا دروازه تزریق (پورت تزریق) صاف است؟
رابط لبه راینستون اکریلیک دروازه تزریق است که به ناچار در طول فرایند قالب گیری تزریق تولید خواهد شد. اگر دروازه تزریق به درستی درمان نمی شود، burrs ممکن است رخ دهد، که ممکن است به راحتی سوراخ و خراش پوست. بنابراین می توانید لبه راینستون اکریلیک را لمس کنید تا مشخص شود که آیا دروازه صاف و مسطح است یا نه. اگر گیت صاف و صاف باشد، کیفیت راینستون اکریلیک بهتر است.

4. آیا نقره پوست پشت به راحتی؟
تزریق قالب آکرلیک rhinestone کاملا شفاف است و درخشش تاب نمایشگاه نیست. بنابراین محصول نیمه تمام پس از تزریق آبکاری خواهد شد و پشت نقره ای در پایین محصول اندود می شود تا سنگ راین بدرخشد.

همچنین تفاوت هایی در تکنیک ها و روش های آبکاری پشت نقره وجود دارد. برخی از آبکاری خلاء استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر از پشت نقره ای نورد داغ استفاده می کنند، و برخی لایه ای از رنگ محافظ را اضافه می کنند. از جهات مختلف سفتی پشت نقره ای متفاوت است. شما می توانید سعی کنید به خراش پایین برای تعیین اینکه آیا آن را آسان به پوست کردن.

5. آیا رنگ تزریق شده با رنگ اصلی یا رنگ؟
سنگ های راین اکریلیک رنگین و مناسب سبک های مختلف هستند. رنگ سنگ راین به روش های مختلف شکل می گیرند. برخی از رنگ های راینستون ها با رنگرزی پس از فرایند شکل می گیرند؛ رنگ آمیزی پس از فرایند، رنگ آمیزی را در خود دارد. برخی از رنگ اولیه (به عنوان یکی، این رنگ از تولید)

اگر رنگ شود، رنگ ناپایدار است و محو می شود و کنترل دقیق رنگ هر دسته دشوار است، اما مزیت آن این است که تقریباً تمام رنگ ها از طریق رنگرزی و با قیمت پایین تر دست یافتنی هستند. اگر رنگ اولیه تزریق شود، رنگ سازگارتر و پایدارتر است، و به راحتی محو نمی شود.

در بالا معرفی مختصری از بلورها ، بدلیجات و بدلیجات اکریلیک است. با این درک اولیه ، دفعه بعد که یک بدلیجات را انتخاب کردید ، می توانید کیفیت را بهتر قضاوت کرده و مناسب ترین محصول را انتخاب کنید.

البته مواد مختلف و کیفیت بدلیجات قیمت های متفاوتی دارند. این که آیا شما از بدلیجات برای لباس ، کفش ، صنایع دستی DIY یا ساخت جواهرات استفاده می کنید ، توصیه می شود قبل از خرید از الزامات کیفیت و بودجه بدلیجات مطلع شوید. اگر بودجه بالایی ندارید ، اما می خواهید بافت درخشان بلورهای Swarovski را داشته باشید ، بدلیجات اکریلیک با کیفیت بالا نیز گزینه خوبی است.

محصولات مرتبط با بدلیجات با کیفیت

saman
مارس 18, 2021
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.